آب قلیایی |مضرات استفاده از آب آلوده

شرکت سلامت قرن جدید وارد کننده دستگاه های تصفیه آب خانگی می باشد و می تواند تمامی مشکلات مربوط به کثیفی آب را حل کند.با سیستم قوی که این دستگاه دارد میتواند تا میزان 100 درصد خلوص آب را تشخیص میدهد.این شرکت با دستگاه تصفیه آب خود جزء برترین برندهای ایران و جهان می باشد.با تولید آب قلیایی سلامت بدن خود را به حداکثر برسانید.این شما هستید که انتخاب میکنید بیشتر سالم و بیشتر عمر کنید.آب یونیزه قلیایی بسیار برای بدن مفید بوده و هیچ گونه ضرری در پی نخواهد داشت.با یک بارهزینه اثرات مسرت بخش آن را مشاهده خواهید کرد.آب قلیایی تنها راه نجات مردم ایران زمین می باشد.درست هست که هزینه این دستگاه تصفیه آب این شرکت  گران می باشد ولی واقعا ارزش خرید آن را دارد

انسان ها از زمان آغازین ، جوامع را در اطراف منابع آب پاک و آشامیدنی ایجاد کرده اند.

آب برای بقای ما بسیار حیاتی است . میلیون ها نفر از مردم در سراسر جهان به علت عدم دسترسی به اساسی ترین نیاز خود و تشنگی و بیماری های ناشی از آب آلوده می میرند.منابع آب شیرین در سراسر جهان از طریق آلودگی های آب تهدید می شوند، ما در مدیریت منابع آب آشامیدنی خود به شدت ضعف داریم.

بسیاری از آب های زیر زمینی و آب های سطحی در حال حاضر با فلزات سنگین هستند که بر بهداشت و سلامت تاثیر می گذارند. بیماری های منتهی به آب و مشکلات بهداشتی ناشی از آب عمدتا به دلیل مدیریت ناکافی و بی کفایتی از منابع آب است.

مناطق شهری عموما پوشش آب بیشتری نسبت به مناطق روستایی دارند. حتی در یک منطقه نیز تنوع وجود دارد . مناطقی که می توانند برای خدمات پول پرداخت کنند دسترسی به آب سالم دارند در حالیکه مناطقی که نمی توانند برای خدمات پول پرداخت کنند باید از پمپ های دستی و سایر منابع استفاده کنند.

در مناطق شهری آب به روش های مختلفی آلوده می شود بعضی از شایع ترین دلایل اتصالات لوله آب و ورود فاضلاب به منبع آب است.

منابع اصلی آلودگی آب آشامیدنی:

1-      تصفیه آب به روش های سنتی و غیر کارآمد با سیستم های فرسوده که در این روش آب همچنان دارای مقادیر زیادی از رسوبات و میکروب ها و انواع آلودگی ها می باشد.

2-      دفع فاضلاب خام بدون تصفیه از خانوارها و کارخانه ها

3-      مواد شیمیایی تخریب شده توسط کارخانه ها

4-      ورود فضولات کشاورزی و دامداری به جریان های آب ، رودخانه ها و منابع آب زیرزمینی

5-      شهرنشینی

6-      افزایش استفاده از مواد آلی مصنوعی

7-      لکه های نفتی

8-      باران اسیدی

9-      آلاینده های ناشی از سوزاندن سوخت های فسیلی

10-   آشغال ها و ضایعات انسانی در رودخانه ها ، اقیانوس ها ، دریاچه ها و دیگر اشیاء

که تمامی این آلودگی ها مسبب پوست های خشک – موهای خشک و شکننده – لکه های روی ظروف چینی و ظاهر بسیار نامناسب برروی شیر آلات و لوله های خانگی – بیماری های میکروبی و انگلی – بروز بیماری های پوستی –به خطر افتادن سلامت جسم – کاهش سطح هوشیاری و گیجی و ... می شود.

در طول سال ها نگرانی ها در مورد آب سخت و تاثیر آن بر بسیاری از مسائل بهداشتی از جمله بیماری های قلبی ، باروری ، بیماری آلزایمر مسائل گوارش و اخیرا اگزما مطرح شده است.

اکثر بیماری های روده ای عفونی هستند که شامل ویروس ، باکتری ، پروتوزوئید و کرم انگلی هستند که عامل ایجاد کننده بیماری در درجه اول آب آلوده می باشد.

این بیماری در مناطقی که شرایط بهداشتی ضعیفی دارند بیشتر شایع است. پاتوژن ها از طریق منابع آب عبور می کند و بطور مستقیم با آشامیدن و مواد غذایی وارد بدن می شود.

هپاتیت ، وبا و دیازنتری نیز شایع ترین بیماری های منتقله از آب هستند که جمعیت های زیادی را در مناطق گرمسیری تحت تاثیر قرار می دهند.

بیماری عفونی می تواند از طریق آب آلوده پخش شود، برخی از این بیماری های منتهی به آب آلوده عبارتند از : تیفوئید – بیماری های تب دار – زردی – مالاریا – دیسنتری و ...

رونی پریفر استاد شیمی دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن نیویورک در اسپرینگ فیلد می گوید : آب سخت و سلامت انسانها بسیار قابل تامل می باشد، آب سخت به سلامت به شدت آسیب می رساند.

دولت ها از طریق اقدامات مختلف و سیاست های تعیین شده برای منابع آب تلاش کرده اند تا میزان تخلیه آلاینده ها از آب را تنظیم کنند.

اثرات آب آلوده بر انسان :

آلودگی آب چگونه بر انسان تاثیر می گذارد؟

اگر یک لیوان آب آلوده را میل کنید بدن شما به سرعت  واکنش نشان داده و از معده درد خفیف شروع می شود. بیماری های ناشی از آب های آلوده باعث مرگ 3 میلیون نفر در سال می شود که اکثر آنها را کودکان تشکیل می دهند.

    مواد شیمیایی در آب نیز بر سلامتی ما اثر منفی دارند:

 • آفت کش ها : آن ها می توانند به سیستم های عصبی آسیب برسانند و به دلیل کربنات و فسفره های موجود در آن ها سرطان ایجاد می کنند. کلرید می تواند آسیب های تولید مثل و غدد درون ریز را ایجاد کند.
 • نیترات ها : بویژه برای نوزادان شیر خواره به شدت خطر ناک است ، نیترات اکسیژن مغز را محدود می کند و باعث  ایجاد سندروم می شود که متاسفانه به دلیل عدم توجه به این موضوع ، بیماری سندروم روز به روز در حال افزایش است.
 • سرب : سرب میتواند در بدن تجمع یابد و به سیستم عصبی مرکزی آسیب جدی برساند.
 • آرسنیک : باعث آسیب کبدی ، سرطان پوست و بیماری های عروقی می شود.
 • فلوراید : در مقادیر بیش از حد می تواند دندان های شما را زرد و باعث آسیب نخاع شود.
 • پتروشیمی ها : حتی با قرار گرفتن در معرض بسیار پایین می توانند باعث سرطان شوند.
 • نمک : آب تازه را به آب غیر قابل آشامیدن تبدیل می کند. باعث بروز فشار خون بالا و تغییر در متابولیک بدن شود.
 • فلزات سنگین : باعث آسیب به سیستم کلیه و اختلالات متابولیک می شوند.
 • حلال ها : موجب بروز بعضی از سرطان ها در بدن می شوند.
 • آلودگی آب یک تهدید شناخته شده برای انسان است و ما می توانیم به نوبه خود برای کمک به حفظ آب و هوای پاک تلاش کنیم.

  • حمایت قانون از جانواران و آب ها ، جنگل ها و حفاظت گاهها.
  • در اقیانوس و دریاها آشغال نریزیم.
  • مواد شیمیایی و رنگ ها را در آب تخلیه نکنیم.
  • طراحی ماشین آلات به شکل قابل بازیافت و ساختن آنها به گونه ای که اجزاء و مواد تشکیل دهنده آن ها مجداد مورد مصرف قرار بگیرد.
  • تفکیک زباله ها از مبدا (کاغذ، پلاستیک، مواد یکبار مصرف ، فلزات و ... )
  • محافظت اکو سیستمی از جنگلها ، زیستگاه های گیاهی و جانوری که امروزه با افزایش جمعیت انساان برای کشاورزی ، راه سازی ، ساختمان سازی و ... به قطع درختان این جنگل ها پرداختند و منجر به نابودی این مناطق می گردد.
  • عدم استفاده یا کاهش استفاده از فرآورده های خطرزا و مسموم در مصرف خانگی و تجاری.
  • اسراف نکرن منابع طبیعی مثل نفت ، گاز ، برق ، آب و ...
  • اجرای طرح های آموزشی برای فرهنگ سازی.
  • استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی برای حصول اطمینان از نوشیدن و مصرف آب پاک
  • ب

   حتما دستگاه تصفیه آب را خریداری کنید تا از شر آلودگی آب خلاص شوید آب قلیایی بنوشید تا برای بدن سودمند باشد با نوشیدن آب قلیایی سلامتی به بدن باز خواهد گشت خواص آب قلیایی به حدی زیاد است که با داستن آن بی درنگ اقدام به خرید دستگاه تصفیه آب میکند با توجه به برخی اخبار درباره بهبود کیفیت آب تهران در چند هفته اخیر ازجمله اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر بسته شدن چند حلقه چاه آب در هفته های گذشته، اظهار نظر درباره سلامت آب تهران پیش از تاریخ چهارم آذر برای ما مقدور نیست

   .
خواندن 772 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 18 فروردين 1397 21:27
Super User

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامه عزیزانی که از سایت سلامت قرن جدید بازدید به عمل آوردند.می توانید نظرات، انتقادات ، پیشنهادت و هرگونه سوال خود را در هر قسمت سایت چه در مطالب های آماده شده و چه در قسمت تماس با ما و یا ارتباط آنلاین ذکر کرده و در اسرع وفت رسیدگی خواهد شد و پاسخ آن سریعا ارسل خواهد شد.حتما قسمت سوالات متداول را سرکشی کنید چون امکان این وجود دارد سوالات شما و پاسخ آن در آن بخش ذکر شده باشد .

با سپاس اکبر روازدان (گروه پشتیبان)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره سلامت قرن جدید

اولین مرکزوارد کننده دستگاههای تصفیه آب یونیزه قلیایی Tyent در ایران و خاورمیانه در سال 87 با هدف اعتلای فرهنگ سلامت جامعه و ارائه تحقیق و پژوهش در سطوح مختلف جامعه تاسیس گردید , این موسسه پس از اخذ گواهینامه های بین المللی درسال 87 موفق به اخذ تأئیدیه وزارت آب و فاضلاب جمهوری اسلامی ایران گردید 

Follow Us:

تماس با ما

 • دفتر:

  شهران، بلوار کوهسار، جنب کوچه مهرگان، پلاک 166، طبقه اول
  روبروی هایپر مارکت استار

 • تلفن:

02127680- 98 + ,982144355320+   

+98۹۱۲۱۹۹۲۴۴۸ 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید